Ομιλία του καθηγητή Γεώργιου Γιαννάκη

Την Πέμπτη 12 Ιουνίου 2014, στις 12:00μμ, στην Αίθουσα B.4 του Τμήματος Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής (κτίριο Β), θα πραγματοποιηθεί διάλεξη από τον καθηγητή κ. Γεώργιο Γιαννάκη. Ο κ. Γ. Γιαννάκης είναι Endowed Chair Professor του Τμήματος ECE του Πανεπιστημίου της Μιννεσότα, Διευθυντής του Digital Technology Center και IEEE Fellow.

Το θέμα της διάλεξης είναι:

"Signal Processing for Big Data"

Η διάλεξη συνδιοργανώνεται από το Εργαστήριο Σημάτων και Τηλεπικοινωνιών του ΤΜΗΥΠ, το ΙΕΕΕ Signal Processing Society Greece Chapter και το Ενδοπανεπιστημιακό Δίκτυο Έρευνας και Εφαρμογών σε Ασύρματα Δίκτυα Επικοινωνιών & Αισθητήρων.

Περίληψη της ομιλίας και σύντομο βιογραφικό του ομιλητή μπορείτε να βρείτε στο:

Signal Processing for Big Data - G. Giannakis