Ομιλία του Δρ. Γεώργιου Αλεξανδρόπουλου

Την Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014, στις 12:00μμ, στην Αίθουσα Π200 του Τμήματος Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής (στο προκατ κτίριο), θα πραγματοποιηθεί διάλεξη από τον Δρ. Γεώργιο Αλεξανδρόπουλο, Κύριο Ερευνητή του  Athens Information Technology (AIT).

Το θέμα της διάλεξης είναι:

"Transceiver Techniques for Multi-user Multi-antenna Systems"

Η διάλεξη συνδιοργανώνεται από το Εργαστήριο Σημάτων και Τηλεπικοινωνιών του ΤΜΗΥΠ, το ΙΕΕΕ Signal Processing Society Greece Chapter και το Ενδοπανεπιστημιακό Δίκτυο Έρευνας και Εφαρμογών σε Ασύρματα Δίκτυα Επικοινωνιών & Αισθητήρων.

Περίληψη της ομιλίας και σύντομο βιογραφικό του ομιλητή μπορείτε να βρείτε στο:

Transceiver Techniques for Multi-user Multi-antenna Systems - G. Alexandropoulos